اجرای یک هزار و 712 میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروژه های سال 96

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، از اجرای یک هزار و 712 میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروژه های سال 96استان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، "احمد حمزه زاده" معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان، در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل به تشریح اقدامات صورت گرفته در این معاونت در سال جاری پرداخت.

حمزه زاده با بیان اینکه از ابتدای سال جاری چهار موافقت اصولی اولیه در حوزه سرمایه گذاری گردشگری این استان صادر شده است، ادامه داد: در طول سال 96، چهار موافقت اصولی اولیه در حوزه سرمایه گذاری گردشگری استان صادر شده که از این میان، 2 طرح موفق بر کسب موافقت اصولی و پروانه ساختمانی طرح های سرمایه گذاری گردشگری شده اند.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان، در ادامه از صدور یک فقره مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل تاسیسات گردشگری در استان آذربایجان شرقی طی سال جاری خبر داد و بررسی ها و مطالعات تخصصی را از عوامل مهم انتخاب گزیده ای طرح های ارائه شده جهت اخذ مجوز، عنوان کرد.

حمزه زاده حجم کل سرمایه گذاری پروژه های گردشگری استان آذربایجان شرقی را در سال 96 مبلغی بالغ بر یک هزار و 712 میلیارد ریال، اعلام کرد و گفت: با حجم سرمایه گذاری ذکر شده در حوزه گردشگری استان در سال جاری، مبلغی به میزان 170 میلیارد ریال تسهیلات بانکی جهت پیشبرد و تکمیل پروژه های ارائه شده به متقاضیان، تخصیص یافته است.

وی اشتغال پیش‌بینی شده در حوزه گردشگری آذربایجان شرقی در سال 96 را بنابر پروژه های سرمایه گذاری و ثبت شده، برای 315 نفر پیش بینی کرد و گفت: طبق پروژه های ارائه شده سرمایه گذاری و توسعه حوزه گردشگری استان، پس از موافقت اصولی و اخذ مجوز، اداره کل استان فرصت شغلی به میزان 315 نفر را در پیشبرد اهداف این پروژه ها، پیش بینی کرده است.

حمزه زاده در پایان، حرکت در مسیر جذب و هدایت سرمایه گذاران در فرصت های سرمایه گذاری صنعت گردشگری به ویژه مناطق نمونه گردشگری استان را امری اجتناب ناپذیر برای تطبیق با مشخصات مناطق پیشرو در امر گردشگری خواند و گفت: آذربایجان شرقی با وجود 47 منطقه نمونه و 52 روستای هدف گردشگری، می تواند فرصت مناسبی را جهت توسعه امکانات زیرساختی و ارتقا سطح کیفی گردشگری خود با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم  سازد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir